مشاوره رایگان : 7085 139 -0917

خرید عسل کنار

قطعا اسم عسل کنار (عسل سدر عربی) را بسیار شنیده اید، شاید عسل های بسیاری با نام عسل کنار جنوب خریده باشید! آیا مطمئن بوده اید از خریدتان؟ آیا منطقه رویش درخت کنار را می دانید ؟! آیا واقعا عسل کنار طبیعی را مصرف کرده اید؟ از خواص عسل کنار که جزء مرغوبترین عسل های ایران و جهان است آگاه هستید؟
از قیمت عسل کنار در کشورهای عربی اطلاع دارید ؟ عسل کنار در کشورهای حوزه خلیج فارس با نام عسل السدر شناخته شده است و ورزشکاران و شیخ نشینان عربی علاقه بسیار زیادی به عسل کنار اصل دارند . در ادامه توضیحات مختصری راجع به درخت کنار ، خواص عسل کنار و تصویر گُل آن و مزرعه زنبورداری بر روی دشت کنار به شما تقدیم میشود. عسل کنار طبیعی خالص و خام را بدون واسطه از ما بخواهید .

فروش عسل کنار

عسل طبيعي کنار (توليد شده از شهد گل هاي کنار توسط زنبورهای عسل)

عسل کنار

مشخصات درخت کنار

کُنار درخت بومي جنوب ايران است. برگ‌هاي کوبيده آن را «سدر» مي‌نامند و ميوه آن خوردني است. کنار درختي است با برگ‌هاي کوچک و قلبي شکل و کشيده با سه رگبرگ برجسته که گوشوارک آن به خار تبديل شده‌است. درخت کنار مقاوم ترين درخت ميوه به صورت درختچه‌اي کوچک، خاردار با تاج پهن است.

درخت کنار

 از قديم از برگ سائيده درخت کنار به‌عنوان ماده پاک کننده موي سر و بدن استفاده شده و هنوز هم در برخي نقاط استفاده از آن متداول است. برگ سائيده کنار «سدر» نام دارد. درخت کنار برعکس ديگر درختان وقتي هوا خنک مي شود گل مي دهد اين درخت دراواخر شهریور به گل مي نشيند و زنبورداران مي توانند حدودا سی تا پنجاه روز  از شکوفه هاي آن استفاده کنند.

خواص عسل کنار

تقويت کننده و محرک قواي جنسي

مقوي مغز و اعصاب

تقويت حافظه

انرژي زا و نشاط آور

تقويت کننده و بهبود ضعف بدن

بهبود و پيشگيري از سرطان

بهبود گرفتگي عروق

برطرف کننده انگل و کرم روده و معده

بهبود کمر درد

بهبود کم خوني

مرحم سوختگي

تقويت کننده موي سر

کاهش حرارت بدن

تب بر

رفع عطش

بهبود آبله

بهبود سرخچه

تسريع در رشد کودکان


رنگ عسل کنار

ابتدای برداشت رنگ عسل کنار ارده ای و همراه با کف فراوان خامه شکل است به مرور پس از برداشت رنگ آن عقیقی و سرخ متمایل به تیره می شود.

رنگ عسل کنار

زمان برداشت عسل کنار

از اواسط مهزماه هر سال تا اوایل آبان ماه 

منطقه رويش گياه

در استان‌هاي جنوبي ايران مانند جنوب استان فارس، قسمتهایی از  هرمزگان، استان بوشهر، استان خوزستان،مناطقی از استان کرمان وجنوب استان سيستان و بلوچستان به خوبي مي‌رويد 

بهترين طريقه مصرف

مصرف عسل یک امر سلیقه ای است .اما مخلوط کردن دو تا سه قاشق عسل کنار با آب ولرم و سپس اضافه کردن آب يک ليموي ترش تازه به آن. اين شربت از بهترين نوشيدني هاي طبيعي بوده و علاوه بر ضد سرطان بودن خاصيت ضد عفوني کننده نيز دارد و از تمام خواص عسل مصرف شده به علاوه ميزان بالاي ويتامين C موجود در آب ليموي طبيعي برخوردار است.

ترکيبات عسل کنار

 انواع ويتامينهاي گروه بي شامل B1,B2,B3,B5,B6,B12 و ويتامين C ، غني از انتي اکسيدان هاي طبيعي همچنين مواد معدني و مينرالهاي ضروري آهن، روي ، سلنيوم ، کلسيم ، فسفر ، منزيم و ….

نکاتي در مورد عسل کنار

در طب بوعلي اين عسل براي گرم مزاجان توصيه شده و براي افرادي که داراي ضعف قواي جنسي و جسمي هستند توصيه شده است، اين عسل در بين اعراب محبوبيت خاصي دارد و به عنوان العسل الجنسي نيز ناميده مي شود و به تازگي در بسياري از کشورهاي دنيا به عنوان يک تقويت کننده جنسي موثر، سريع و طبيعي استفاده مي شود. عسل سدر از دير باز به عنوان هديه يا پيشکش براي پادشاهان به عنوان خلعت فرستاده مي شده است.

دليل کف کردن عسل کنار (سدر)

عسل کنار ابتدای برداشت کف مي کند در بسياري از جاها و مناطق عسل کنار را به صورت کف کرده استفاده مي نمايند . اين عسل پس از برداشت کف کرده و داراي رنگ روشني مي باشد و پس از مدتي کف آن خوابيده و به رنگ خود عسل برگشته يعني تيره مي شود و پس از گذشت چند ماه تيره تر شده و به رنگ جيگري يا عقيقي در مي آيد و چنان چه دوباره اين عسل مخلوط شود و يا در مجاورت گرما ويا داخل آب گرم قرار داده شود دوباره کف ميکند وتا خوابيدن کف آن زمان لازم است

علت کف کردن عسل کنار

علت کف کردن عسل کنار برميگردد به خود گياه کنار و ربطي به طبيعي و يا نامرغوب بودن عسل توليد شده ندارد. دليل کف کردن اين عسل وجود مقادير قابل توجهي ساپونين در عسل اين گياه مي باشد. بنابرين اين عسل داراي ارزش عذايي و مکملي بسيار بالايي مي باشد. ساپونین ماده ای است که در زرده تخم مرغ هم وجود دارد.

خواص کف عسل کنار

کف عسل کنار بسيار خوش طعم و خوش مزه و داري طبع سرد بود و براي کساني که گرم مزاجند بسيار مفيد مي باشد.

عسل كنار و بهبود ناراحتي‌هاي گوارشي

عسل كنار اصل تاثير بسيار زيادي بر بهبود زخم‌هاي دستگاه گوارش به‌ويژه روده و معده دارد و مي‌تواند مقاومت و توانايي دستگاه گوارش را افزايش داده و عملكرد اين اندام‌ها در بدن را بهبود بخشد.
گنجاندن عسل طبیعی کنار كهربايي‌رنگ در برنامه غذايي روزانه مي‌تواند تاثير زيادي بر كاهش ميزان كلسترول خون داشته باشد. همچنين مي‌تواند كمبود ويتامين c در بدن را جبران كند. از اين‌رو مصرف اين عسل در زمان ابتلا به آنفلوآنزا يا سرماخوردگي مي‌تواند مقدار زيادي از ويتامين c مورد نياز بدن را تامين كند و از طرفي، اشتهاي فرد بيمار را تحريك مي‌كند تا او بتواند بر بي‌اشتهايي خود غلبه كند.

خرید عسل کنار

فروش عسل کنار

برای خرید مرغوب ترین و خالص ترین عسل کنار اصل با شماره  09171397085 تماس بگیرید.

ثبت سفارش

نام و نام خانوادگی :

تلفن همراه :

توضیحات :