مشاوره رایگان : 7085 139 -0917

عسل اکالیپتوس

عسل اکالیپتوس یکی از مرغوبترین عسل های طبیعی و تک گل است و خواص عسل اکالیپتوس بی نظیر است . برای برداشت عسل اکالیپتوس در حدود سیصد تا پانصد کندو را درون جنگل دویست هکتاری اکالیپتوس استان فارس قرار می دهیم و بابت هر کندو هم مبالغی به علوم تحقیقات جهاد کشاورزی باید پرداخت کنیم!! عسل اکالیپتوس خالص و خام را می توانید با خیال آسوده از نظر طبیعی بودن آن از ما و بدون واسطه تهیه کنید . عمده برداشت عسل اکالیپتوس ما به کشورهای عربی صادر می شود هر ساله. اما بسیاری از ایرانیان بی اطلاع از خواص آن ،مرغوبترین عسل ها در ایران است با کمی تحقیق می توان بهترین عسل را خریداری کرد. در زیر توضیحاتی مختصر در مورد عسل اکالیپتوس ، درخت اکالیپتوس و خواص عسل اکالیپتوس خواهیم پرداخت .

اگر پوشش گياهي يک مزرعه يا دشت غالبا از يک نوع گياه باشد، زنبورعسل بيشتر شهد گل هاي همان گياه را به عسل تبديل مي کند. اين نوع عسل را "عسل تک گل" يا " عسل دارويي " مي گويند. هر يک از عسل هاي تک گل، خواص درماني شگفت آوري دارد که مختص همان نوع عسل است.عسل طبيعي اکاليپتوس (توليد شده از شهد گل هاي اکاليپتوس توسط زنبور عسل)

مشخصات گياه

اکاليپتوس ( Eucalyptus) درختي چند ساله و بومي کشور استراليا است. برگ هاي آن دو مدل هستند ، برگهاي جوان آن به شکل قلب ، متقابل ، افقي ولي برگ هاي مسن و کهن آن متناوب است . به‌ طور کلي برگ هاي اکاليپتوس دايمي ، هميشه سبز ، ناخزان ، داسي شکل ، اغلب سبز مايل به کبود و کمي مومي است.

درخت اکاليپتوس يکي از سريع ترين درختان دنيا در زمينه رشد است. گل هاي آن داراي بيشترين درصد نکتار است که در کاسبرگ قيف مانند ته هر گل جمع شده تا جائي که گاهي شهد از داخل اين گل ها به پائين چکه مي کند . زنبور عسل علاقه زيادي به اين شهد نشان مي دهد.

برگ ‌هاي اين درخت داراي اثر تب ‌بر و ضد عفوني ‌کننده قوي است و اسانس آن در تسکين درد هاي رماتيسمي استفاده مي شود . عصاره برگ اکاليپتوس خلط ‌آور ، کاهنده قند خون و دافع انگل است .
منطقه رويش گياه

نواحي شمال ، جنوب و دشت هاي مرکزي ايران به ويژه دراستان فارس شهرستان  فسا و جهرم و قیروکارزین ، خوزستان ، خور و بيابانک


خواص عسل اکالیپتوس

تقويت کننده سيستم ايمني بدن

بهبود رماتیسم

بهبود سرماخوردگي

بهبود آنفولانزا

بهبود مالاريا

بهبود برونشيت

بهبود تنگي نفس و آسم

برطرف کننده انگل و کرم روده و معده

بهبود جاي ضخم و سوختگي


رنگ عسل اکالیپتوس

ابتدای برداشت زرد پررنگ به مرور پس از برداشت رنگ آن سرختر و تیره تر می شود.


زمان برداشت

از اواسط الی اواخر خرداد ماه زمان برداشت عسل اکالیپتوس در استان فارس است


بهترين روش  مصرف

مخلوط کردن دو قاشق عسل اکاليپتوس با آب ولرم و سپس اضافه کردن سه تا چهار قطره آبلیمو طبیعی و  تازه به آن. اين شربت از بهترين نوشيدني هاي طبيعي بوده و علاوه بر ضد سرطان بودن خاصيت ضد عفوني کننده نيز دارد و از تمام خواص عسل مصرف شده به علاوه ميزان بالاي ويتامين C موجود در آب ليموي طبيعي برخوردار است.


موارد منع مصرف

در مدت زمان حاملگي و شير دهي توصيه نمي شود.


ميزان مصرف

بزرگسالان : روزانه 50-70 گرم

کودکان بالاي يکسال : روزانه 20-30 گرم


عوارض جانبي

در برخي موارد ممکن است سبب افت قند خون شود .

            برای خرید عسل اکالیپتوس ارگانیک و خام با  09171397085  تماس بگیرید

ثبت سفارش

نام و نام خانوادگی :

تلفن همراه :

توضیحات :